•  صفحه اصلي  •  دانشنامه  •  گالري  •  كتابخانه  •  وبلاگ  •
منو اصلی
home1.gif صفحه اصلی

contents.gif معرفي
· معرفي موسسه
· آشنايي با مدير موسسه
· وبلاگ مدير
user.gif کاربران
· لیست اعضا
· صفحه شخصی
· ارسال پيغام
· ارسال وبلاگ
docs.gif اخبار
· آرشیو اخبار
· موضوعات خبري
Untitled-2.gif كتابخانه
· معرفي كتاب
· دريافت فايل
encyclopedia.gif دانشنامه فارس
· ديباچه
· عناوين
gallery.gif گالري فارس
· عكس
· خوشنويسي
· نقاشي
favoritos.gif سعدي شناسي
· دفتر اول
· دفتر دوم
· دفتر سوم
· دفتر چهارم
· دفتر پنجم
· دفتر ششم
· دفتر هفتم
· دفتر هشتم
· دفتر نهم
· دفتر دهم
· دفتر يازدهم
· دفتر دوازدهم
· دفتر سيزدهم
· دفتر چهاردهم
· دفتر پانزدهم
· دفتر شانزدهم
· دفتر هفدهم
· دفتر هجدهم
· دفتر نوزدهم
· دفتر بیستم
· دفتر بیست و یکم
· دفتر بیست و دوم
info.gif اطلاعات
· جستجو در سایت
· آمار سایت
· نظرسنجی ها
· بهترینهای سایت
· پرسش و پاسخ
· معرفی به دوستان
· تماس با ما
web_links.gif سايت‌هاي مرتبط
· دانشگاه حافظ
· سعدي‌شناسي
· كوروش كمالي
وضعیت کاربران
در حال حاضر 0 مهمان و 0 کاربر در سایت حضور دارند .

خوش آمدید ، لطفا جهت عضویت در سایت فرم مخصوص عضویت را تکمیل نمائید .

ورود مدير
مديريت سايت
خروج مدير

مدیر دانشنامه فارس: حافظ، پیرِ مراد شجریان بود


مدیر دانشنامه فارس با اشاره به اینکه استاد شجریان بیشترین آواز و تصنیف را از حافظ خوانده است گفت: حافظ برای استاد شجریان به قول خودشان، پدر بود، پیر بود، استاد بود، مراد بود، عشق بود.

کوروش کمالی سروستانی در مراسم گلباران آرامگاه حافظ در یادروز شاعر گفت: حافظ، سرآمد غزلسُرایان ایران و جهان است. دیوان اشعارش سراسر عشق و رندی است. عارف و عامی به سخنانش دل ‌بسته‌اند و اشعارش را ترجمان احوال و اسرار خویش می‌دانند. دانش و بخردی او به علوم عقلی و نقلی، انس با قرآن و باورمندی‌اش به عرفان، یاریگر او در آفرینش دیوانی بود که امروزه از پس گذر قرن‌ها، آوازه‌ای جهانی یافته و در گوش ِهوش جهانیان خوش نشسته است.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : یکشنبه، 20 مهر، 1399 (52 مشاهده)

مدیر دانشنامه فارس در آیین یادروز ملاصدرا مطرح کرد: اندیشه ملاصدرا مبتنی بر قرآن، برهان و عرفان است

مدیر دانشنامه فارس در در آیین یادروز ملاصدرای شیرازی، سعادت نهایی انسان در اندیشه ملاصدرا را قرب الهی خواند که عقل نظری راه وصول به آن است.
آیین یادروز ملاصدرا، حکیم و فیلسوف شیرازی و پایه‌گذار حکمت متعالیه، با پخش پیام آیت‌الله جوادی آملی،  سخنرانی امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس، شهردار شیراز، مدیر دانشنامه فارس، رئیس دانشکده الهیات دانشگاه شیراز و با حضور جمعی از استادان دانشگاه و اندیشمندان حوزه در مدرسه خان برگزار شد.
ملاصدرا؛ قطب فرهنگی یک ملت
آیت‌الله جوادی آملی، در پیام خود ملاصدرا را قطب فرهنگی یک ملت  خواند .
وی گفت: ملاصدرا قطب بودن عقل و علم را با تلاش و کوشش از یک سو و با پذیرش تبعید از سوی دیگر و نیز با تحمل ناملایمات از دوست و آشنا اثبات کرد.
آیت‌الله جوادی آملی حوزه و دانشگاه فارس و شیراز را وارثان حکمت ملاصدرا دانست.
 وی افزود: امیدوارم کوشش نخبگان و فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی به‌گونه‌ای باشد که قرآن و عترت به وسیله این قطب فرهنگیِ عقلی و علمی، روزبه‌روز شکوفاتر شود.
امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس نیز در این آئین با بیان اینکه شیراز باید نقشی در تداوم فرهنگ بشری ایفا کند، به نوآوری‌های  ملاصدرا در تبیین مباحث فلسفی و مابعدالطبیعه پرداخت و گفت: میراث صدرایی با شرح و حواشی علامه طباطبایی بر کتاب اسفار شکوفا شد.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام تحقیقات ملاصدرا در فلسفه و مابعدالطبیعه را تحقیقی بین رشته‌ای خواند و افزود: روش‌شناسی فلسفه را یادگارهای ملاصدرا بسط می‌دهند و ما را به عالم جدیدی رهنمون می‌شوند که در آن دعواهای فلاسفه عرفان و متشرعین تمام می‌شود و همه در شناخت حقیقت باهم به نقطه‌ای مشترک می‌رسند. 
شهردار شیراز  هم در این آئین با بیان اینکه شیراز با تاریخ پر فراز و نشیب خود جایگاهی عظیم در علم و اندیشه دارد، گفت: مکتب ادبی، هنری، عرفانی، معماری و فلسفی شیراز بخشی از داشته‌های این فرهنگ‌شهر است.
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : جمعه، 2 خرداد، 1399 (82 مشاهده)

آیین بزرگداشت سعدی در یادروز شیخ اجل / به سعدی مدیونیم

 

اول اردیبهشت‌ماه که عطر بهارنارنج در شیراز می‌پیچد دوستداران سعدی هم در آرامگاه این شاعر جمع می‌شوند تا یاد او را گرامی‌ بدارند. امسال اما در کنار عطر بهارنارنج و سعدی، کرونا هم بود که شکل مراسم بزرگداشت شاعر غزلیات عاشقانه را تغییر داد، ولی باعث نشد تا چراغ یاد او خاموش شود.
آیین گرامی‌داشت یادروز سعدی ساعت ۲۰:۳۰ شامگاه یکشنبه (۳۱ فروردین‌ماه) بی‌حضور مشتاقانش در آرامگاه او برگزار شد و علاقه‌مندان مراسم را در فضای مجازی دنبال کردند.


 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : سه شنبه، 2 اردیبهشت، 1399 (86 مشاهده)

مدیر مرکز سعدی‌شناسی برنامه های یادروز سعدی در سال 99 را تشریح کرد/سعدی در جهان مجازی


مدیر مرکز سعدی‌شناسی برنامه های یادروز سعدی در سال 99 را با تمرکز بر فضای مجازی تشریح کرد.


کوروش کمالی سروستانی، مدیر مرکز سعدی‌شناسی، در گفتگو با خبرنگاران گفت: منّت خدای را که ما را یاری فرمود تا امسال نیز چون بیست و دو سال گذشته، بر خوان سعدی بنشینیم؛ اگرچه به دلیل شرایط کنونی، به‌صورت مجازی و بی‌حضور فیزیکی سعدی‌پژوهان و سعدی‌دوستان در آرامگاه مبارکش...

سعدی، ستاره‌ای تابناک است که دیرگاهی بر این سرزمین و در ذهن و زبان مردمان خوش درخشیده است. به‌درستی که ما هفتصد و پنجاه سال بدو دل بسته‌ایم و کلامش را و اندیشه‌اش را پاس داشته‌ایم، سخنان نغزش را پند دارویی دانسته‌ایم که به شهد ظرافت برآمیخته، تا سعادت و رستگاری نوع بشر را رقم زند. ضمن بیان این مطلب گفت: سعدی در آثارش، در اندیشه پی‌ریزی «نگرشی نو» در عصر خویش است؛ نگرشی که از خوش‌بینی نسبت به توانایی‌های بشر برای حل مشکلات جمعی و فردی، درمان رنج بشری و غنی ساختن زندگی اجتماعی برخوردار است.


وی افزود: حضور انسان در نگاشته‌های سعدی ابعاد گسترده و شکل و عمقی دارد که هم، نشان از گزینشی تجربی و آگاهانه است و هم، نموداری از رویکردی مسئولانه بدین امر. امروز از پس گذر قرن‌های بسیار، با هر سنجه عقلانی و علمی که به تحلیل و تبیین آثار او بنشینیم، درخواهیم یافت که دغدغه‌ها و آمال سعدی، تنها برای تعالی و کرامت انسانی بوده است. آنچه که مردمان عصر ما، در هر کجای جهان، بیش از هر زمان دیگری بدان نیازمندند و بی‌شک این همه در راستای همدلی، تفاهم، صداقت و نوع‌دوستی روی خواهد داد.


 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : جمعه، 29 فروردین، 1399 (81 مشاهده)

تبریک نوروزی مرکز سعدی‌شناسی/ «امید دواست»


دگر بار به لطف خداوندگار، «باد نوروز علیرغم خزان باز آمد» آنسان که درختان به خلعت نوروزی، قبای سبز ورق، در بر گرفته  و  اطفال شاخ، کلاه شکوفه بر سر نهاده اند!

همدمان با دولت ایام ورد اما « غمی رسید به روی زمانه از تقدیر» که ما را  گریزی و گزیری از آن نیست؛

بدان دلخوش داریم اما " که تا او نخواهد، صبا ، پرده گل نشکفاند و باد، گیسوی شمشاد نجنباند. بی‌حکم او، زمرد غنچه بیجاده نشود و بی صنع او لاله پر ژاله نگردد‌. طیران ملکی و دوران فلکی، بی خواست او نیست و جنبش ریشه، بی‌حکم او نیست».

از این روی، به  روییدنی دوباره  می‌اندیشیم که « گر چه رنج به جان می رسد،امید دواست».

 

نوبهار خجسته باد

مرکز سعدی‌شناسی

 

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : شنبه، 2 فروردین، 1399 (16 مشاهده)

افتتاح فرهنگسرایی به نام پدر آموزش عشایر ایرانفرهنگسرای استاد محمد بهمن بیگی، معلم ایل و بنیانگذار تعلیمات عشایر، طی مراسمی در شیراز افتتاح شد؛ مراسم افتتاح این فرهنگسرا با حضور استاندار فارس، شهردار شیراز، مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس و مدیران شهری بود.

 

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : جمعه، 25 بهمن، 1398 (95 مشاهده)

آغاز هفته فرهنگ فارس با تجلیل از پرهام و ریاحی


مراسم گشایش «هفته فرهنگ فارس» با تجلیل از سیروس پرهام و حسن ریاحی برگزار شد.

مراسم آغازین «هفته فرهنگ فارس» با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، کوروش کمالی سروستانی مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس و جمعی از نمایندگان مجلس، برخی استانداران ۲۰ سال اخیر استان فارس و جمعی از
هنرمندان این استان در کتابخانه ملی برگزار شد

در این مراسم کوروش کمالی سروستانی - مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس - متنی را درباره تاریخچه استان فارس و نقش و تاثیر چهره‌های برخاسته از این استان خواند که در بخشی از آن آمده است: «فارس، سرزمین پارسایان با قدمتی همپایه تاریخ ایران‌زمین همواره یکی از مراکز شکل‌گیری و شکوفایی تمدن‌های کهن ایران‌زمین محسوب می‌شده است. این دیار مهد علم، فرهنگ و تمدن است و جایگاهی درخور و شایسته در ذهن و زبان ایرانیان و جهانیان دارد. کهن‌ترین یادگار تاریخی سرزمین فارس، ظهور فرمانروای دانا و مدبر هخامنشی کوروش کبیر بود که به خاطر ویژگی‌های شخصیت ماندگارش، ایرانیان او را پدر، یونانیان سرور و قانون‌گذار، یهودیان مسیح خدا و مسلمانان ذوالقرنینش خوانده‌اند.

حاصل تمدن هخامنشیان بیش از هر چیز به حرکت درآوردن گردونه تاریخ مشرق‌زمین بود. آثار برجسته‌ معماری پاسارگاد، تخت‌جمشید و نقش رستم تنها نشانه‌هایی از فکر بلند و نبوغ‌آمیز آنان است.

پس از اشکانیان، که پارس هرگز جزء امپراطوری آنان نشد، ساسانیان به عنوان دومین سلسله قدرتمند ایران‌زمین از این دیار برخاستند.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : پنجشنبه، 16 آبان، 1398 (110 مشاهده)

اصغر دادبه: تمجید از سعدی در مضمون‌پردازی بر اساس خیال معشوق

اصغر دادبه در نشست «بر خوان سعدی» با عنوان «خیال در آثار سعدی» گفت: در ادبیات فارسی کسی زیباتر و هنرمندانه‌تر از سعدی به مضمون‌پردازی بر اساس خیال معشوق نپرداخته است.

 هفتادمین نشست از سلسله نشست‌های «بر خوان سعدی» توسط انجمن فرهنگ و ادب شیراز و با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس و مرکز سعدی‌شناسی در «سرای سخن» سازمان اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس برگزار شد.

 
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : چهارشنبه، 24 مهر، 1398 (142 مشاهده)

نیازکار: مضامین مشترک در شعر سعدی و سهراب سپهری وجود دارد

فرح نیازکار پژوهشگر و منتقد ادبی گفت: سعدی و سهراب سپهری به‌گونه‌ای کلی و در بُعدی وسيع نگران انسان و سرنوشت انسان هستند و مصداق این همه را در بسیاری از اشعار آنها می‌توان بازیافت.

 شصت و هشمین جلسه از سلسله‌ نشست‌های «بر خوان سعدی» از سوی انجمن فرهنگ و ادب شیراز و با همکاری مرکز سعدی‌شناسی و مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار شد.

در این نشست که همزمان با زادروز سهراب سپهری، شاعر معاصر برگزار شد، دکتر فرح نیازکار، سعدی‌پژوه و پژوهشگر در بخشی از سخنرانی خود پیرامون «هم‌اندیشی سعدی و سهراب سپهری»، گفت: عرصه ادبیات، عرصه خودیابی مخاطب و همدلی با ویژگی‌های «متن» است و معاصر بودن ادبیات هم، ریشه در خاستگاه انسان معاصر و اندیشه‌های تازه وی در قلمرو آفرینش‌های ادبی و هنری دارد.
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : چهارشنبه، 24 مهر، 1398 (123 مشاهده)

پاسداشت تنها بازمانده نسل سوم تئاتر شیراز

کمالی سروستانی، رحیم هودی را  تنها یادگار باقی‌مانده از نسل سوم تئاتر شیراز خواند؛ یادگاری که بیش از شصت سال با جسارت و عشق در تاریخ هنر تئاتر ایران نقش آفرینی کرده است.

آیین تجلیل از رحیم هودی پیشکسوت عرصه هنرهای نمایشی در شیراز برگزار شد. این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، چهره ماندگار استان فارس است که نشان درجه یک هنری  در حوزه تئاتر نیز دارد. وی  در این آیین چهاردهمین نشان مفاخر فارس را نیز دریافت کرد.

 
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : سه شنبه، 5 شهریور، 1398 (166 مشاهده)

کمالی سروستانی خبر داد: اعطای نخستین بورسیه ادبی حافظ در سال تحصیلی جدید


موسسه آموزش عالی حافظ شیراز، به ۳۰ نفر از علاقهمندان واجد شرایط، بورسیه ادبی حافظ برای تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی زبان و ادبیات فارسی اهدا می کند.

عضو هیات موسس و هیات امنای موسسه آموزش عالی حافظ شیراز گفت: این تصمیم در راستای توسعه فرهنگی و ادبی در کشور و توجه به دغدغه ها و نگرانی های موجود درباره وضعیت زبان و ادبیات فارسی گرفته شده است.

کوروش کمالی سروستانی عنوان کرد: برای حفظ حرمت این زبان و  ترغیب دلباختگان و ترویج زبان و ادبیات فارسی، در دیاری که از دیرباز تاکنون، گرانیگاه ادب و زبان فارسی بوده، موسسه آموزش عالی حافظ در اندیشه فراهم سازی تسهیلات بورسیه و امکان تحصیل رایگان علاقه مندان مستعد ،در مقطع کارشناسی زبان و ادبیات فارسی است.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : جمعه، 25 مرداد، 1398 (219 مشاهده)

نی‌ریزیان بر خوان سعدی نشستند/کمالی سروستانی: سعدی شاعر زندگی استپنجاه و سومین نشست از سلسله نشست‌های «برخوان سعدی» توسط شهرداری نی‌ریز ، شورای شهر نی‌ریز، انجمن فرهنگ وادب شیراز و مرکز سعدی شناسی و با همکاری فرمانداری نی‌ریز، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نی‌ریز، اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نی‌ریز و اداره آموزش و پرورش نی‌ریز در جوار یادمان میرزا احمد نی‌ریزی در نی‌ریز برگزار شد.

در این نشست که با حضور سعدی‌پژوهان و علاقه‌مندان به سعدی، اساتید و پژوهشگران برگزار شد، حمید یزدان پناه فرماندار نی‌ریز به تبجیل از مقام سعدی پرداخت و او را شاعری اخلاق‌مدار خواند که آموزه‌های اخلاق‌اش می‌تواند راهگشای مسایل و مشکلات مردمان در عصر حاضر شود.

در ادامه حامد فرغت، شهردار نی‌ریز، ضمن بررسی تاریخچه زندگی سعدی در سخنرانی خود اظهار داشت که فارغ از نام و نشان مصلح‌الدین یا مشرف الدین برای سعدی بزرگ، چالش پیرامون تاریخ دقیق تولد و درگذشت وی و یا سفرهای رفته یا نرفته وی، باید به آثار و آموزه‌های سعدی روی بیاوریم و پندها و اخلاقیات سعدی را دست‌اویزی برای رستگاری زندگانی بشر سازیم.


 

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : دوشنبه، 21 مرداد، 1398 (204 مشاهده)

یک سال «بر خوان سعدی»/ کمالی سروستانی: همه ما به سعدی مدیونیم


جشن یک‌سالگی سلسله نشست‌های «بر خوان سعدی» شامگاه دوشنبه 14 مردادماه در شیراز برگزار شد.

در یک سال گذشته 50 جلسه از سلسله نشست‌های ادبی «بر خوان سعدی» به همت انجمن فرهنگ و ادب شیراز، مرکز سعدی‌شناسی و مرکز اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس برگزار شده و شهرهای شیراز و نی‌ریز در استان فارس و تفلیس در گرجستان و تورنتو در کانادا، میزبانان دوستداران شیخ مصلح‌الدین بوده‌اند.

در این یک سال سعدی‌شناسان، شاعران و ادیبان، استادان دانشگاه و دوستداران سعدی، بر خوان گسترده او نشستند و از آن به‌قدر وسع خویش دوستی و مهر، نیک‌اندیشی و صلاح و اخلاق و صلح‌ورزی به ارمغان بردند.

. 
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : سه شنبه، 15 مرداد، 1398 (197 مشاهده)

رونمایی از کتاب «صد و ده سال؛ از شعاعیه تا شاهپور و ابوذر» در شیراز/ مدرسه بزرگان


آیین رونمایی از کتاب «صد و ده سال؛ از شعاعیه تا شاهپور و ابوذر»، پژوهشی درباره  یک از قدیمی‌ترین مراکز آموزشی شیراز با حضور جمعی از فرهنگیان، دبیران و دانش آموزان این مدرسه پر قدمت برگزار شد.

رونمایی از این کتاب همزمان با یکصد و ده سالگی ساخت دبیرستان «شاهپور» در شیراز است که با نام «شعاعیه» در سال 1287 خورشیدی بنیان‌گذاری شد، با نام «شاههپور» به شهرت رسید و سپس با نام دبیرستان «ابوذر» تا سال 1380 به فعالیت خود ادامه داد. بخش مهمی از شخصیت های علمی و فرهنگی شیراز دانش آموخته این مرکز آموزشی هستند.

در این رویداد که به میزبانی مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس بود ، کوروش کمالی سروستانی، مدیر این مرکز، منوچهر فتوت به نمایندگی از دبیران واکبر رجایی به نمایندگی از دانش آموختگان دبیرستان و هاشم فریدونی نویسنده کتاب سخنرانی کردند.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : جمعه، 21 تیر، 1398 (181 مشاهده)

شوکران کوچ

کوروش کمالی سروستانی؛ مدیر دانشنامه فارس/ غلامحسین امامی؛ نامی دیرآشنا، از گذشته‌ای دور تا کنون؛ فانوس‌دار فرهنگ و کتاب در شیراز؛ با تبسمی متین؛ نگاهی ژرف و متفکر و ذهنی آگاه و روشن!

زمان را و زمانه را در قاب کتاب می‌شناخت و فرا دستِ رویاهایش را، در سطورِ نگاشته و نانگاشتۀ کتاب می‌جست. تا همین دم‌های بازپسین، با حجمی سترگ از درد، پروای کتاب داشت و البته دانش و خرد! به فراست بازیافته بود که کلید رهایی و اوج، در لابه لای همین طومارهای نگاشته شده‌ای، شکل گرفته که از دلِ خِرد و بینش اندیشه‌ورزان، قامت گرفته است؛چرا که به نیکی بازیافته بود که خامه‌نگاران عرصۀ امکان، به خامۀ جان، دانشِ برخاسته از نیستان وجود را در سطور این کتاب‌ها به زینت طبع آراسته‌اند و به واقع، عصارۀ روح و اندیشۀ خویش را در پیکرۀ هنر نگارش کتاب دمیده‌اند تا دانشی را که برآیندِ اندیشۀ آنهاست و به سوی افق لاجوردی حقیقت در حرکت است، بر مخاطبان خویش عرضه دارند و رستاخیزِ زیستن از نوعی دیگر را برپا کنند، بر بال‌های شتاب بنشانند و ما را و همگان را به قدر همّت و فرصت، به فراسویی ره نمایند که بی تردید، تداعی معانی درهم تنیدۀ زیستن توام با آگاهی و کاستن از رنج نادانی را در بر دارد.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : جمعه، 21 تیر، 1398 (159 مشاهده)

مجموع خبرها 299 (20 صفحه | درهر صفحه 15)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 ]
عكس روز

سعدي شيراز

ورود به سیستم
نام کاربری

رمز عبور

آخرين كتب منتشر شده

سعدي‌شناسي دفتر شانزدهم

جدال با سعدي در عصر تجدد

 

سعدي‌شناسي دفتر پانزدهم

افسانه حيات:

يادنامه استاد حسن امداد

شيرازنامه

اشعار عربي سعدي

سعدي‌شناسي دفتر چهاردهم

كازرون شهر سبز

موزه هنر مشكين‌فام

سعدي‌شناسي دفتر سيزدهم

سنگ سياه

سعدي‌شناسي دفتر دوازدهم

کتاب شناسی گلستان سعدی

سعدي‌شناسي دفتر يازدهم

گلستانواره

شيراز در روزگار حافظ (چاپ دوم)

زندگي و زمانه
علي دشتي

تخت جمشيد شكوهي شگفت

شيراز در روزگار حافظ

سعدي شناسي دفتر دهم

دانشنامه آثار تاريخي فارس

 

مساجد تاريخي شيراز

 

باغ‌هاي تاريخي شيراز

پرسپوليس

الف لام ميم

خليج فارس:

اطلس نقشه هاي تاريخي و قديمي

 

عاشقانه هاي سعدي

سعدي شناسي دفتر نهم

نگاهي به تحولات فارس در آستانه استبداد صغير

بررسي باستان شناسي فيروزآباد

سعدي شناسي دفتر هشتم

سرزمين مهر و ماه

سعدي‌شناسي دفتر هفتم

زندگي و قيام احمد بن موسي(ع)

سعدي‌شناسي دفتر ششم

شكوه پارسيان: سرزمين امپراطوران

سعدي‌شناسي دفتر پنجم

بررسي آثار دشت‌هاي پس كرانه‌اي خليج فارس

سعدي‌شناسي دفتر چهارم

دستور زبان لارستاني بر مبناي گويش خنجي

سعدي‌شناسي دفتر سوم

شعر، موسيقي و ادبيات شفاهي مردم ممسني

سعدي‌شناسي دفتر دوم

تاريخ مهاجرت اقوام در خليج فارس

سعدي‌شناسي دفتر اول

فرهنگ جامع واژگان مترادف و متضاد زبان فارسي

 

وب سایت دانشنامه فارس
راه اندازی شده در سال ٬۱۳۸۵ کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه دانشنامه فارس می باشد.
طراحی و راه اندازی سایت توسط محمد حسن اشک زری