•  صفحه اصلي  •  دانشنامه  •  گالري  •  كتابخانه  •  وبلاگ  •
منو اصلی
home1.gif صفحه اصلی

contents.gif معرفي
· معرفي موسسه
· آشنايي با مدير موسسه
· وبلاگ مدير
user.gif کاربران
· لیست اعضا
· صفحه شخصی
· ارسال پيغام
· ارسال وبلاگ
docs.gif اخبار
· آرشیو اخبار
· موضوعات خبري
Untitled-2.gif كتابخانه
· معرفي كتاب
· دريافت فايل
encyclopedia.gif دانشنامه فارس
· ديباچه
· عناوين
gallery.gif گالري فارس
· عكس
· خوشنويسي
· نقاشي
favoritos.gif سعدي شناسي
· دفتر اول
· دفتر دوم
· دفتر سوم
· دفتر چهارم
· دفتر پنجم
· دفتر ششم
· دفتر هفتم
· دفتر هشتم
· دفتر نهم
· دفتر دهم
· دفتر يازدهم
· دفتر دوازدهم
· دفتر سيزدهم
· دفتر چهاردهم
· دفتر پانزدهم
· دفتر شانزدهم
· دفتر هفدهم
· دفتر هجدهم
· دفتر نوزدهم
· دفتر بیستم
· دفتر بیست و یکم
· دفتر بیست و دوم
info.gif اطلاعات
· جستجو در سایت
· آمار سایت
· نظرسنجی ها
· بهترینهای سایت
· پرسش و پاسخ
· معرفی به دوستان
· تماس با ما
web_links.gif سايت‌هاي مرتبط
· دانشگاه حافظ
· سعدي‌شناسي
· كوروش كمالي
وضعیت کاربران
در حال حاضر 0 مهمان و 0 کاربر در سایت حضور دارند .

خوش آمدید ، لطفا جهت عضویت در سایت فرم مخصوص عضویت را تکمیل نمائید .

ورود مدير
مديريت سايت
خروج مدير

تبریک نوروزی مرکز سعدی‌شناسی/ «امید دواست»


دگر بار به لطف خداوندگار، «باد نوروز علیرغم خزان باز آمد» آنسان که درختان به خلعت نوروزی، قبای سبز ورق، در بر گرفته  و  اطفال شاخ، کلاه شکوفه بر سر نهاده اند!

همدمان با دولت ایام ورد اما « غمی رسید به روی زمانه از تقدیر» که ما را  گریزی و گزیری از آن نیست؛

بدان دلخوش داریم اما " که تا او نخواهد، صبا ، پرده گل نشکفاند و باد، گیسوی شمشاد نجنباند. بی‌حکم او، زمرد غنچه بیجاده نشود و بی صنع او لاله پر ژاله نگردد‌. طیران ملکی و دوران فلکی، بی خواست او نیست و جنبش ریشه، بی‌حکم او نیست».

از این روی، به  روییدنی دوباره  می‌اندیشیم که « گر چه رنج به جان می رسد،امید دواست».

 

نوبهار خجسته باد

مرکز سعدی‌شناسی

 

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : شنبه، 2 فروردین، 1399 (2 مشاهده)

افتتاح فرهنگسرایی به نام پدر آموزش عشایر ایرانفرهنگسرای استاد محمد بهمن بیگی، معلم ایل و بنیانگذار تعلیمات عشایر، طی مراسمی در شیراز افتتاح شد؛ مراسم افتتاح این فرهنگسرا با حضور استاندار فارس، شهردار شیراز، مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس و مدیران شهری بود.

 

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : جمعه، 25 بهمن، 1398 (17 مشاهده)

آغاز هفته فرهنگ فارس با تجلیل از پرهام و ریاحی


مراسم گشایش «هفته فرهنگ فارس» با تجلیل از سیروس پرهام و حسن ریاحی برگزار شد.

مراسم آغازین «هفته فرهنگ فارس» با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، کوروش کمالی سروستانی مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس و جمعی از نمایندگان مجلس، برخی استانداران ۲۰ سال اخیر استان فارس و جمعی از
هنرمندان این استان در کتابخانه ملی برگزار شد

در این مراسم کوروش کمالی سروستانی - مدیر سازمان اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس - متنی را درباره تاریخچه استان فارس و نقش و تاثیر چهره‌های برخاسته از این استان خواند که در بخشی از آن آمده است: «فارس، سرزمین پارسایان با قدمتی همپایه تاریخ ایران‌زمین همواره یکی از مراکز شکل‌گیری و شکوفایی تمدن‌های کهن ایران‌زمین محسوب می‌شده است. این دیار مهد علم، فرهنگ و تمدن است و جایگاهی درخور و شایسته در ذهن و زبان ایرانیان و جهانیان دارد. کهن‌ترین یادگار تاریخی سرزمین فارس، ظهور فرمانروای دانا و مدبر هخامنشی کوروش کبیر بود که به خاطر ویژگی‌های شخصیت ماندگارش، ایرانیان او را پدر، یونانیان سرور و قانون‌گذار، یهودیان مسیح خدا و مسلمانان ذوالقرنینش خوانده‌اند.

حاصل تمدن هخامنشیان بیش از هر چیز به حرکت درآوردن گردونه تاریخ مشرق‌زمین بود. آثار برجسته‌ معماری پاسارگاد، تخت‌جمشید و نقش رستم تنها نشانه‌هایی از فکر بلند و نبوغ‌آمیز آنان است.

پس از اشکانیان، که پارس هرگز جزء امپراطوری آنان نشد، ساسانیان به عنوان دومین سلسله قدرتمند ایران‌زمین از این دیار برخاستند.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : پنجشنبه، 16 آبان، 1398 (33 مشاهده)

اصغر دادبه: تمجید از سعدی در مضمون‌پردازی بر اساس خیال معشوق

اصغر دادبه در نشست «بر خوان سعدی» با عنوان «خیال در آثار سعدی» گفت: در ادبیات فارسی کسی زیباتر و هنرمندانه‌تر از سعدی به مضمون‌پردازی بر اساس خیال معشوق نپرداخته است.

 هفتادمین نشست از سلسله نشست‌های «بر خوان سعدی» توسط انجمن فرهنگ و ادب شیراز و با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس و مرکز سعدی‌شناسی در «سرای سخن» سازمان اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس برگزار شد.

 
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : چهارشنبه، 24 مهر، 1398 (61 مشاهده)

نیازکار: مضامین مشترک در شعر سعدی و سهراب سپهری وجود دارد

فرح نیازکار پژوهشگر و منتقد ادبی گفت: سعدی و سهراب سپهری به‌گونه‌ای کلی و در بُعدی وسيع نگران انسان و سرنوشت انسان هستند و مصداق این همه را در بسیاری از اشعار آنها می‌توان بازیافت.

 شصت و هشمین جلسه از سلسله‌ نشست‌های «بر خوان سعدی» از سوی انجمن فرهنگ و ادب شیراز و با همکاری مرکز سعدی‌شناسی و مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار شد.

در این نشست که همزمان با زادروز سهراب سپهری، شاعر معاصر برگزار شد، دکتر فرح نیازکار، سعدی‌پژوه و پژوهشگر در بخشی از سخنرانی خود پیرامون «هم‌اندیشی سعدی و سهراب سپهری»، گفت: عرصه ادبیات، عرصه خودیابی مخاطب و همدلی با ویژگی‌های «متن» است و معاصر بودن ادبیات هم، ریشه در خاستگاه انسان معاصر و اندیشه‌های تازه وی در قلمرو آفرینش‌های ادبی و هنری دارد.
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : چهارشنبه، 24 مهر، 1398 (48 مشاهده)

پاسداشت تنها بازمانده نسل سوم تئاتر شیراز

کمالی سروستانی، رحیم هودی را  تنها یادگار باقی‌مانده از نسل سوم تئاتر شیراز خواند؛ یادگاری که بیش از شصت سال با جسارت و عشق در تاریخ هنر تئاتر ایران نقش آفرینی کرده است.

آیین تجلیل از رحیم هودی پیشکسوت عرصه هنرهای نمایشی در شیراز برگزار شد. این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون، چهره ماندگار استان فارس است که نشان درجه یک هنری  در حوزه تئاتر نیز دارد. وی  در این آیین چهاردهمین نشان مفاخر فارس را نیز دریافت کرد.

 
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : سه شنبه، 5 شهریور، 1398 (82 مشاهده)

کمالی سروستانی خبر داد: اعطای نخستین بورسیه ادبی حافظ در سال تحصیلی جدید


موسسه آموزش عالی حافظ شیراز، به ۳۰ نفر از علاقهمندان واجد شرایط، بورسیه ادبی حافظ برای تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی زبان و ادبیات فارسی اهدا می کند.

عضو هیات موسس و هیات امنای موسسه آموزش عالی حافظ شیراز گفت: این تصمیم در راستای توسعه فرهنگی و ادبی در کشور و توجه به دغدغه ها و نگرانی های موجود درباره وضعیت زبان و ادبیات فارسی گرفته شده است.

کوروش کمالی سروستانی عنوان کرد: برای حفظ حرمت این زبان و  ترغیب دلباختگان و ترویج زبان و ادبیات فارسی، در دیاری که از دیرباز تاکنون، گرانیگاه ادب و زبان فارسی بوده، موسسه آموزش عالی حافظ در اندیشه فراهم سازی تسهیلات بورسیه و امکان تحصیل رایگان علاقه مندان مستعد ،در مقطع کارشناسی زبان و ادبیات فارسی است.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : جمعه، 25 مرداد، 1398 (111 مشاهده)

نی‌ریزیان بر خوان سعدی نشستند/کمالی سروستانی: سعدی شاعر زندگی استپنجاه و سومین نشست از سلسله نشست‌های «برخوان سعدی» توسط شهرداری نی‌ریز ، شورای شهر نی‌ریز، انجمن فرهنگ وادب شیراز و مرکز سعدی شناسی و با همکاری فرمانداری نی‌ریز، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نی‌ریز، اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نی‌ریز و اداره آموزش و پرورش نی‌ریز در جوار یادمان میرزا احمد نی‌ریزی در نی‌ریز برگزار شد.

در این نشست که با حضور سعدی‌پژوهان و علاقه‌مندان به سعدی، اساتید و پژوهشگران برگزار شد، حمید یزدان پناه فرماندار نی‌ریز به تبجیل از مقام سعدی پرداخت و او را شاعری اخلاق‌مدار خواند که آموزه‌های اخلاق‌اش می‌تواند راهگشای مسایل و مشکلات مردمان در عصر حاضر شود.

در ادامه حامد فرغت، شهردار نی‌ریز، ضمن بررسی تاریخچه زندگی سعدی در سخنرانی خود اظهار داشت که فارغ از نام و نشان مصلح‌الدین یا مشرف الدین برای سعدی بزرگ، چالش پیرامون تاریخ دقیق تولد و درگذشت وی و یا سفرهای رفته یا نرفته وی، باید به آثار و آموزه‌های سعدی روی بیاوریم و پندها و اخلاقیات سعدی را دست‌اویزی برای رستگاری زندگانی بشر سازیم.


 

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : دوشنبه، 21 مرداد، 1398 (110 مشاهده)

یک سال «بر خوان سعدی»/ کمالی سروستانی: همه ما به سعدی مدیونیم


جشن یک‌سالگی سلسله نشست‌های «بر خوان سعدی» شامگاه دوشنبه 14 مردادماه در شیراز برگزار شد.

در یک سال گذشته 50 جلسه از سلسله نشست‌های ادبی «بر خوان سعدی» به همت انجمن فرهنگ و ادب شیراز، مرکز سعدی‌شناسی و مرکز اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس برگزار شده و شهرهای شیراز و نی‌ریز در استان فارس و تفلیس در گرجستان و تورنتو در کانادا، میزبانان دوستداران شیخ مصلح‌الدین بوده‌اند.

در این یک سال سعدی‌شناسان، شاعران و ادیبان، استادان دانشگاه و دوستداران سعدی، بر خوان گسترده او نشستند و از آن به‌قدر وسع خویش دوستی و مهر، نیک‌اندیشی و صلاح و اخلاق و صلح‌ورزی به ارمغان بردند.

. 
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : سه شنبه، 15 مرداد، 1398 (80 مشاهده)

رونمایی از کتاب «صد و ده سال؛ از شعاعیه تا شاهپور و ابوذر» در شیراز/ مدرسه بزرگان


آیین رونمایی از کتاب «صد و ده سال؛ از شعاعیه تا شاهپور و ابوذر»، پژوهشی درباره  یک از قدیمی‌ترین مراکز آموزشی شیراز با حضور جمعی از فرهنگیان، دبیران و دانش آموزان این مدرسه پر قدمت برگزار شد.

رونمایی از این کتاب همزمان با یکصد و ده سالگی ساخت دبیرستان «شاهپور» در شیراز است که با نام «شعاعیه» در سال 1287 خورشیدی بنیان‌گذاری شد، با نام «شاههپور» به شهرت رسید و سپس با نام دبیرستان «ابوذر» تا سال 1380 به فعالیت خود ادامه داد. بخش مهمی از شخصیت های علمی و فرهنگی شیراز دانش آموخته این مرکز آموزشی هستند.

در این رویداد که به میزبانی مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس بود ، کوروش کمالی سروستانی، مدیر این مرکز، منوچهر فتوت به نمایندگی از دبیران واکبر رجایی به نمایندگی از دانش آموختگان دبیرستان و هاشم فریدونی نویسنده کتاب سخنرانی کردند.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : جمعه، 21 تیر، 1398 (103 مشاهده)

شوکران کوچ

کوروش کمالی سروستانی؛ مدیر دانشنامه فارس/ غلامحسین امامی؛ نامی دیرآشنا، از گذشته‌ای دور تا کنون؛ فانوس‌دار فرهنگ و کتاب در شیراز؛ با تبسمی متین؛ نگاهی ژرف و متفکر و ذهنی آگاه و روشن!

زمان را و زمانه را در قاب کتاب می‌شناخت و فرا دستِ رویاهایش را، در سطورِ نگاشته و نانگاشتۀ کتاب می‌جست. تا همین دم‌های بازپسین، با حجمی سترگ از درد، پروای کتاب داشت و البته دانش و خرد! به فراست بازیافته بود که کلید رهایی و اوج، در لابه لای همین طومارهای نگاشته شده‌ای، شکل گرفته که از دلِ خِرد و بینش اندیشه‌ورزان، قامت گرفته است؛چرا که به نیکی بازیافته بود که خامه‌نگاران عرصۀ امکان، به خامۀ جان، دانشِ برخاسته از نیستان وجود را در سطور این کتاب‌ها به زینت طبع آراسته‌اند و به واقع، عصارۀ روح و اندیشۀ خویش را در پیکرۀ هنر نگارش کتاب دمیده‌اند تا دانشی را که برآیندِ اندیشۀ آنهاست و به سوی افق لاجوردی حقیقت در حرکت است، بر مخاطبان خویش عرضه دارند و رستاخیزِ زیستن از نوعی دیگر را برپا کنند، بر بال‌های شتاب بنشانند و ما را و همگان را به قدر همّت و فرصت، به فراسویی ره نمایند که بی تردید، تداعی معانی درهم تنیدۀ زیستن توام با آگاهی و کاستن از رنج نادانی را در بر دارد.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : جمعه، 21 تیر، 1398 (82 مشاهده)

کمالی سروستانی در نشست «برخوان سعدی» در تورنتو: انسان مدارى و دوستى پيام جهانى سعدى است

مدیر مرکز سعدی‌شناسی معتقد است: سعدي شاعري جهاني است و جهان شاعر نيز در آثارش، اقصاي عالم را دربرگرفته و به شهرها و كشورها و قبيله‌ها و انديشه‌ها و دين‌هاي مختلف مي‌پردازد؛ پیام او، پیام انسان‌مداری نوع‌دوستی و به‌زیستی است.

کوروش کمالی سروستانی، در همایشی که در کانون ایرانیان دانشگاه تورنتو با عنوان "بر خوان سعدی "برگزار شد، درباره آثار و اندیشه‌های سعدی گفت: بسیاری از مردمان از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب جهان، او را می‌شناسند و به آثارش دل‌بسته‌اند؛ آثارش نگاشته شد و در دسترس جهانیان قرار گرفت؛ تا آموزه‌ای باشد برای زیستی توام با نوعدوستی، تساهل و تسامح در روزگارانی که انزوا، تنهایی و فقدان ارتباط در جهان مدرن که تا میزان فراگیری بر فردگرایی بنیاد نهاده شده، موجب فرسودگی بسیاری از ساختارهای اجتماعی و کاهش روابط انسانی در جامعه شده است. از این روست که پس از گذر هشت قرن از نگارش آثار گرانمایه سعدی، در دنیای معاصر و امروز در جمع شما، باز به سعدی باز می‌گردیم و از آموزه‌های او سخن می‌گوییم؛ شاعری که در ذهن و زبان جهانیان شناخته شده است و البته این امر مرهون عواملی است گوناگون؛ همچون زبان شناختی، اندیشه و نبوغ شاعرانه او. تلفیق این سه عنصر بنیادین در ساختار کلی آثار سعدی منجر به پیدایش و خلق کلیاتی شده که از زمانه پرآشوب شاعر تاکنون، همچنان مرکز توجه همگان واقع شده است.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : جمعه، 31 خرداد، 1398 (123 مشاهده)

مدیر مرکز سعدی شناسی: به باور سعدی غایت بندگی خشنودی پروردگار است

مدیر مرکز سعدی شناسی، در نشست سی‌وپنجم از سلسله نشست‌های پژوهشی «برخوان سعدی» که توسط توسط انجمن فرهنگ و ادب شیراز و با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی فارس و مرکز سعدی‌شناسی برگزار می‌شود، با بررسی موضوع خداباوری و معرفت دینی سعدی و با بیان این‌که به باور بسیاری از اندیشمندان دینی، مصداق بندگی کردن، سیر و سلوک انسان به سوی خداوند با دو کمند ترس و عشق است، اظهار کرد: اگر چه در تاریخ فرهنگ اسلامی بزرگانی بوده‌اند که یکپارچه به خوف از خداوند اندیشیده‌اند؛ یعنی خداوند منان، صفات جلالیه خود را چنان برایشان تجلی کرده که در وجودشان اندکی رجا باقی نمانده است. اینان زاهدان خداترسی بودند که در سراسر زندگی از ترسِسو عاقبت، تلخ‌کام و دل‌نگران بوده که مبادا خداوند جبّار آنان را محکوم کند و در آتش افکند. از آن طرف بندگانی نیز بوده‌اند که محبت خداوند آن چنان دل آنها را سرشار کرده، که به عقوبتی نمی‌اندیشند

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : پنجشنبه، 30 خرداد، 1398 (125 مشاهده)

مدیر دانشنامه فارس: پاسخگویی اندیشه صدرایی به چالش‌های جدید جهانی

 

آئین بزرگداشت ملاصدرا فیلسوف نامی در زادگاهش شهر شیراز برگزار شد.

در این رویداد آیت‌الله لطف‌الله دژکام امام‌جمعه شیراز،آیت‌الله احمد بهشتی رئیس مجمع عالی حکمت شعبه فارس، آیت‌الله علی‌اکبر کلانتری عضو مجلس خبرگان رهبری، حجت‌الاسلام مرتضی جوادی آملی رئیس بنیاد اسراء، کورش کمالی سروستانی مدیر دانشنامه فارس و جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه در مدرسه خان شیراز حضور داشتند.

برگزاری این رویداد به همت دانشنامه فارس، مجمع عالى حكمت اسلامى شعبه شيراز و مدرسه خان بود.


 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : پنجشنبه، 2 خرداد، 1398 (264 مشاهده)

دعا؛ شیوه رویارویی بشر با مشكلات/ سعدی، خداخوانی را ابزاری برای بندگی قرار داد


یک استاد دانشگاه و سعدی‌پژوه در تبیین مباحثی درباره مكالمه با خداوند و مفهوم دعا گفت: دعا یک شیوۀ رویارویی بشر با مشکلات هستی است و در گام دوم، روش ارتباط با موجودی متعالی و قدسی است.

سی ‌و چهارمین نشست از سلسله نشست‌های برخوان سعدی از سوی انجمن فرهنگ و ادب شیراز و با همکاری مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس و مرکز سعدی شناسی شب گذشته، ۳۰ اردیبهشت‌ماه در سرای سخن مرکز اسناد برگزار شد.

در این نشست فرح نیازکار، اطلس اثنی عشری و مرتضی جعفری، استاد دانشگاه و سعدی‌پژوه، ضمن خوانش باب دهم از بوستان سعدی در مناجات کتاب و ختم آن، به ارائه سخنانی پیرامون این موضوع پرداختند.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : سه شنبه، 31 اردیبهشت، 1398 (237 مشاهده)

مجموع خبرها 295 (20 صفحه | درهر صفحه 15)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 ]
عكس روز

سعدي شيراز

ورود به سیستم
نام کاربری

رمز عبور

آخرين كتب منتشر شده

سعدي‌شناسي دفتر شانزدهم

جدال با سعدي در عصر تجدد

 

سعدي‌شناسي دفتر پانزدهم

افسانه حيات:

يادنامه استاد حسن امداد

شيرازنامه

اشعار عربي سعدي

سعدي‌شناسي دفتر چهاردهم

كازرون شهر سبز

موزه هنر مشكين‌فام

سعدي‌شناسي دفتر سيزدهم

سنگ سياه

سعدي‌شناسي دفتر دوازدهم

کتاب شناسی گلستان سعدی

سعدي‌شناسي دفتر يازدهم

گلستانواره

شيراز در روزگار حافظ (چاپ دوم)

زندگي و زمانه
علي دشتي

تخت جمشيد شكوهي شگفت

شيراز در روزگار حافظ

سعدي شناسي دفتر دهم

دانشنامه آثار تاريخي فارس

 

مساجد تاريخي شيراز

 

باغ‌هاي تاريخي شيراز

پرسپوليس

الف لام ميم

خليج فارس:

اطلس نقشه هاي تاريخي و قديمي

 

عاشقانه هاي سعدي

سعدي شناسي دفتر نهم

نگاهي به تحولات فارس در آستانه استبداد صغير

بررسي باستان شناسي فيروزآباد

سعدي شناسي دفتر هشتم

سرزمين مهر و ماه

سعدي‌شناسي دفتر هفتم

زندگي و قيام احمد بن موسي(ع)

سعدي‌شناسي دفتر ششم

شكوه پارسيان: سرزمين امپراطوران

سعدي‌شناسي دفتر پنجم

بررسي آثار دشت‌هاي پس كرانه‌اي خليج فارس

سعدي‌شناسي دفتر چهارم

دستور زبان لارستاني بر مبناي گويش خنجي

سعدي‌شناسي دفتر سوم

شعر، موسيقي و ادبيات شفاهي مردم ممسني

سعدي‌شناسي دفتر دوم

تاريخ مهاجرت اقوام در خليج فارس

سعدي‌شناسي دفتر اول

فرهنگ جامع واژگان مترادف و متضاد زبان فارسي

 

وب سایت دانشنامه فارس
راه اندازی شده در سال ٬۱۳۸۵ کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه دانشنامه فارس می باشد.
طراحی و راه اندازی سایت توسط محمد حسن اشک زری