•  صفحه اصلي  •  دانشنامه  •  گالري  •  كتابخانه  •  وبلاگ  •
منو اصلی
home1.gif صفحه اصلی

contents.gif معرفي
· معرفي موسسه
· آشنايي با مدير موسسه
· وبلاگ مدير
user.gif کاربران
· لیست اعضا
· صفحه شخصی
· ارسال پيغام
· ارسال وبلاگ
docs.gif اخبار
· آرشیو اخبار
· موضوعات خبري
Untitled-2.gif كتابخانه
· معرفي كتاب
· دريافت فايل
encyclopedia.gif دانشنامه فارس
· ديباچه
· عناوين
gallery.gif گالري فارس
· عكس
· خوشنويسي
· نقاشي
favoritos.gif سعدي شناسي
· دفتر اول
· دفتر دوم
· دفتر سوم
· دفتر چهارم
· دفتر پنجم
· دفتر ششم
· دفتر هفتم
· دفتر هشتم
· دفتر نهم
· دفتر دهم
· دفتر يازدهم
· دفتر دوازدهم
· دفتر سيزدهم
· دفتر چهاردهم
· دفتر پانزدهم
· دفتر شانزدهم
· دفتر هفدهم
· دفتر هجدهم
· دفتر نوزدهم
· دفتر بیستم
· دفتر بیست و یکم
· دفتر بیست و دوم
info.gif اطلاعات
· جستجو در سایت
· آمار سایت
· نظرسنجی ها
· بهترینهای سایت
· پرسش و پاسخ
· معرفی به دوستان
· تماس با ما
web_links.gif سايت‌هاي مرتبط
· دانشگاه حافظ
· سعدي‌شناسي
· كوروش كمالي
وضعیت کاربران
در حال حاضر 0 مهمان و 0 کاربر در سایت حضور دارند .

خوش آمدید ، لطفا جهت عضویت در سایت فرم مخصوص عضویت را تکمیل نمائید .

ورود مدير
مديريت سايت
خروج مدير

«كازرون شهر سبز» منتشر شد
 کازرون شهر سبز ‎کتابی جامع  در معرفی و شناخت کازرون است  كه دربرگيرنده بخشهاي مختلف زير است:
1. اوضاع طبیعی جلگه کازرون:  كه پيرامون وضع طبیعی کوه ها، رودها و چشمه سارهای کازرون است.
2. اوضاع سیاسی و تحولات شهرستان کازرون: در این بخش موقعيت و حدود شهرستان کازرون، تقسیمات سیاسی، تحولات شهر باستانی شاپور کازرون، اوضاع سیاسی قبل و بعد از اسلام و... به تفصیل مورد بررسي قرار گرفته است.
3. اوضاع اقتصادی شهرستان کازرون: در این فصل اوضاع کشاورزی کازرون  همچون کشت و برداشت و احتیاجات اهالی و محصولات بومی و صنعت و آبیاری و پروژه های مختلفی که برای پیشرفت این شهرستان انجام شده، مورد بررسی قرار گرفته است.
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : شنبه، 8 آبان، 1389 (938 مشاهده)

دیدار با محمدعلی سپانلو در تهران‌ کلینک
چند روزی است که محمد‌علی سپانلو «کاشف از یاد رفته‌ها» شاعر و منتقد معاصر در بیمارستان تهران‌کلینیک بستری است. یاد روز حافظ بهانه‌ای شد که در دیدار با شاعر امروز از شاعر ماندگار زبان‌فارسی و موسیقی شعر او سخن بگوییم. در این دیدار که علی‌اصغر محمدخانی، معاون فرهنگی شهرکتاب، و کوروش کمالی‌سروستانی، عضو هیأت‌ موسس مرکز دانشگاه حافظ‌شناسی، حضور داشتند سپانلو در یادداشتی در باب موسیقی حافظ نوشت:...
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : چهارشنبه، 21 مهر، 1389 (926 مشاهده)

گزارش همايش دو روزه موسيقي شعر حافظ
                                  
 ۲۰ مهرماه در تقویم رسمی ایران از سال ۷۶ بدین‌سو، به عنوان روز بزرگداشت حافظ نامگذاری شده است. به همین مناسبت موسسه‌ی شهر کتاب، موسسه‌ی پژوهشی دانشنامه‌ی فارس و موسسه‌ی آموزش عالی حافظ شیراز، با مشارکت یکدیگر، در مرکز فرهنگی شهر کتاب همایش دو روزه‌ای را برگزار کردند تا با نگاهی ریزبینانه و از یک منظر خاص، غزلیات حافظ را مورد توجه قرار دهد. «موسیقی شعر حافظ» موضوع بررسی این همایش بود. علی‌اصغر محمدخانی، معاون فرهنگی موسسه‌ی شهر کتاب در ابتدای همایش با اشاره به اینکه تاکنون فقط جنبه‌های عمومی غزل حافظ در همایش‌های بزرگداشت وی در مرکزیت قرار گرفته، گفت: «معتقدیم باید به جای جملات کلی و تکراری، به صورت تخصصی‌تری به بررسی حافظ پرداخته شود. اگر به کتاب‌شناسی آثار منتشر شده درباره‌ی غزلیات حافظ نگاه کنیم، خواهیم دید در این موضوع آثار محدودی به چاپ رسیده و غیر از کارهایی معدود، مثل اثر زنده‌یاد حسین‌علی ملاح و چند مقاله از استاد شفیعی کدکنی، و تحقیقاتی از جوان‌ترهای پژوهش ادبی مثل دکتر دره‌ دادجو، محمدجواد عظیمی و جواد مرتضایی، متاسفانه چیز دیگری در چنته‌ی پژوهش‌های مربوط به موسیقی شعر حافظ گرد نیامده است.»
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : چهارشنبه، 21 مهر، 1389 (925 مشاهده)

گفت و گو ي تفصيلي ايسنا با طراح روزهاي حافظ و سعدي

كمالي سروستاني:در عرصه حافظ پژوهی پژوهشگران ایرانی پیشگام بوده‌اند

دانشگاه‌ها ي ما هیچ برنامه‌ای برای انجام پژوهش‌های گروهی در زمینه حافظ پژوهی دارند

كوروش كمالي سروستاني پيشنهاد دهنده و عضو هيأت مؤسس و هيأت مديره بنياد فارس شناسي در سال 1372 است.
وي در سال 1375 پيشنهاد نامگذاري اول ارديبهشت و همچنين بيستم مهر را به عنوان روزهاي سعدي و حافظ در انجمن ادبي ياران يكشنبه ارائه و اين پيشنهاد را با بزرگاني چون شادروان دكتر زرين كوب و بهاءالدين خرمشاهي مطرح مي‌كند و يكسال بعد در بيستم مهرماه 1376 براي نخستين بار مراسم بزرگداشت روز حافظ را به صورت استاني برگزار مي‌كند.
پيگيري و سماجت او در بنياد فارس شناسي باعث مي‌شود تا سرانجام شوراي فرهنگ عمومي كشور به ثبت يادروزهاي سعدي و حافظ در تقويم رسمي كشور بپردازد.
با رسميت يافتن اين يادروزها، مراسم برگزاري آن از محدوده استان فارس فراتر رفت و به يك واقعه كشوري تبديل شد.
به گزارش ايسنا پيش از ثبت يادروز اين دو شاعر شيرازي هيچ روزي در ايران به عنوان يك روز فرهنگي و به نام شاعر يا نويسنده‌اي نامگذاري نشده بود.
كمالي سروستاني مدت 12 سال مديريت بنياد فارس شناسي را برعهده داشت و در اين مدت برنامه هاي و كنگره‌هاي استاني‌، ملي و فراملي زيادي را برگزار كرد كه از آن جمله مي‌‌توان به برگزاري هفته فرهنگ آلمان و فرانسه در شيراز و همايش بزرگ فارس شناسي نام برد.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : یکشنبه، 18 مهر، 1389 (1148 مشاهده)

موزه هنر مشكين‌فام منتشر شد
این کتاب که به مناسبت 28 اردیبهشت ماه، روز جهانی موزه توسط دكتر غلامرضا وطن‌دوست و استاد حسن مشكين فام گردآوري و توسط انتشارات دانشنامه فارس منتشر شده ، پیرامون موزه هنر مشکین فام در شیراز است.
در این کتاب علاوه بر معرفی اشیای موجود در موزه، هنرمندان قدیم و جدید شیراز و فارس، در رشته های مورد نظر معرفی شده و راهنمایی خوب برای شناخت هنرمندان فارس محسوب می‌شود که همراه با عکس های رنگی و سیاه و سفیدی از آنان است.
مطالب این کتاب به صورت دوزبانه (فارسی ـ انگلیسی) ارائه شده و شامل بخش‌های زیر است:
خوشنویسی: در این بخش ابتدا سابقه خوشنویسی در شیراز و فارس آمده، سپس خوشنویسان معروف خطه  فارس همچون ابن مقله بیضاوی شیرازی، میرزا احمد نیریزی، خاندان اشرف الکتاب ارسنجانی، خاندان وصال، فتحعلی حجاب شیرازی و... به همراه بخشی از آثار خوشنویسان فارس در آرشیو موزه معرفی شده اند.
 

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : دوشنبه، 24 خرداد، 1389 (965 مشاهده)

نشست یاد روز فردوسی در دانشگاه حافظ شیراز

نشست بزرگداشت یاد روز فردوسی با حضور استاد باستانی پاریزی و جمعی از فرهیختگان ادب فارسی در دانشگاه حافظ شیراز برگزار شد. در اين مراسم دكتر محمدابراهيم باستاني‌پاريزي كلام خود با بيتي از سعدي:

به نام خداوند جان آفرين

حكيم سخن بر زبان آفرين

آغاز كرد و گفت که اين برخلاف عادت است كه انسان بخواهد راجع به فردوسي صحبت كند و در اول شعر سعدي را مطلع كلام خود قرار دهد و بيتي را از حافظ بياورد، مي‌شود اسم آن را براعت استعلال گذاشت براي كسي كه مي‌خواهد در سالن دانشگاه حافظ شيراز بيايد و راجع به فردوسي صحبت بكند، اشكالي ندارد كه خوب هم هست.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : چهارشنبه، 29 اردیبهشت، 1389 (1273 مشاهده)

حسن ميرعابديني:
داستان ستايش زندگي است
نشست ادبیات داستانی با حضور حسن میرعابدینی پژوهشگر و نويسندة كتاب «صد سال داستان‌نويسي ايران» در دانشگاه حافظ شيراز برگزار گردید.
در ابتدا کوروش کمالی سروستانی، ضمن برشمردن ویژگی‌های علمی حسن میرعابدینی؛ به معرفی آثار او همچون صد سال داستان‌نویسی در ایران اشاره كرد و گفت:
در ميان مقالات و كتاب‌هايي كه در معرفي و نقد و تحليل ادبيات معاصر ايران تدوين شده است كتاب «صد سال داستان‌نويسي» جايگاه ويژه‌اي دارد. اگرچه اكنون به روايت تقسيم‌بندي تاريخي كه آغاز داستان‌هاي معاصر را 1272 شمسي مي‌داند در آستانه 120 سالگي اين نوع ادبي هستيم. كه اميد است ويرايش و بازبيني اين كتاب دوران 57 تاكنون را در برگيرد.
وي افزود: در سرفصل دروس كارشناسي زبان و ادبيات فارسي تنها دو واحد به ادبيات داستاني معاصر اختصاص يافته است كه بديهي است امكان كار گسترده و آشنايي وسيع با اين نوع ادبي در اين دو واحد امكان‌پذير نيست. برگزاري كارگاه‌ها و سخنراني‌هايي از اين نوع مي‌تواند در جهت شناخت بهتر ادبيات معاصر به دانشجويان مؤثر باشد.
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : دوشنبه، 20 اردیبهشت، 1389 (1169 مشاهده)

عاشقانه‌ها و عارفانه‌ها
اول دفـتر بـه نــام ايـزد دانـا
صانع پــروردگار حــي تــوانــا
اكبر و اعظم خداي عالم و آدم

صورت خوب آفريد و سيرت زيبا

بار ديگر در اول ارديبهشت ماه مقدم استادان، سعدي‌پژوهان، شاعران و نويسندگان، دانشجويان و همة علاقه‌مندان به سعدي را در چهاردهمين نشست علمي يادروز سعدي گرامي مي‌داريم.
پس از اعلام دهة سعدي‌شناسي و گلگشت «در دوران و زندگي سعدي» و «بوستان» و «گلستان» استاد سخن، اينك به «سال غزل» رسيده‌ايم.
غزليات سعدي جايگاه ويژه‌اي در ميان سروده‌ها و نوشته‌هاي او دارد. اين غزل‌ها، تراوش روح بزرگ و شاعرانة متفكري‌ هستند كه بوستان و گلستان را آفريده است و در آن دو اثر با تكيه بر حكمت نظري و حكمت عملي به سير آفاق و انفس پرداخته و مي‌توان در غزل‌هايش حاصل تلفيق پرشگون نتايج نظري و عملي اين دو اثر را در قلمرو جمال و كمال به فراست دريافت.
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : چهارشنبه، 1 اردیبهشت، 1389 (1164 مشاهده)

گفت‌وگوي مهر پيرامون غزليات سعدي
جناب آقاي كمالي بعد از اين همه سال آيا پژوهشگران مي توانند به صراحت به اين سوال پاسخ دهند كه غزل سعدي عارفانه است يا عاشقانه؟
واقعيت آن است كه در خوانش آثار كلاسيك ادبيات فارسي تفاوت ديدگاه و برداشت از انديشه، نيت مؤلف، زيبايي‌ها و شگردهاي ادبي امري طبيعي است. به همين دليل برخي از سعدي‌پژوهان قائل به تقسيم‌بندي غزل‌هاي سعدي به عاشقانه و عارفانه بوده و هستند. گروهي بر آن باورند كه سعدي‌ شاعري عارف و عاشق است و عشق مجازي را بهانه‌اي براي رسيدن به عشق حقيقي مي‌دانند و برخي ديگر سعدي را عاشقي عاقل مي‌دانند كه همة خوبي‌ها و زيبايي‌هاي زندگي اين جهاني و آن جهاني را توصيف مي‌كند، اما به گمان من آن‌چه در سخنان هر دو گروه مشترك است، آن است كه سعدي شاعر عشق است و عشق براي او «آغاز هست و انجام نيست».
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : چهارشنبه، 1 اردیبهشت، 1389 (898 مشاهده)

«سنگ سياه» منتشر شد
كتاب «سنگ سياه» نوشته محمديوسف نيري توسط دانشنامه فارس و با همكاري قطب علمي دانشگاه شيراز منتشر شده است. ارزش ويژه اين كتاب علاوه بر ياد كرد خاطرات نويسنده از دوران گذشته زندگي خود در محله سنگ سياه، بررسي تاريخ شفاهي دوران معاصر از محله سنگ سياه است.
اين كتاب از جمله زندگي‌نامه‌هاي خود نوشتي است كه اگرچه در آن مرور خاطرات كودكي و جواني و يادكرد از شخصيت‌هاي گوناگون محله سنگ سياه با صداقت توصيف ناشدني صورت گرفته، اما تلفيق اين حكايت‌ها و سرگذشت‌ها با اشعار والاي شاعراني توانمند چون سعدي و حافظ و مولانا، تبحر و دقت نظر نويسنده را نسبت به ايجاد فضايي گاه شاعرانه‌تر و گاه عارفانه‌تر نشان مي‌دهد.
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : دوشنبه، 16 فروردین، 1389 (1358 مشاهده)

ذكر جميل گلستان سعدي
كوروش كمالي: رمز ماندگاری سعدی در سنت‌آفريني، زبان‌‌آفريني، واقع‌گرايي و اعتدال اوست
عبدالله كوثري: اگر بپذيريم ترجمه بازآفريني يك اثر است، عرصه عمل يك مترجم بيشتر زبان فارسي است.
علي‌اصغر محمدخاني: ايجاز و فصاحت، موسيقي و كلام و سهل و ممتنع بودن دليل توجه مردم به گلستان سعدي است
منوچهر دانش‌پژوه: گلستان نثر مسجع را به زبان فارسي اضافه كرد
 به گزارش خبرنگار ما، مسابقه حفظ ديباچه گلستان به همّت مرکز سعدی‌شناسی و شهر کتاب و با حضور علاقه‌مندان به ادبيات فارسي، حافظان ديباچه گلستان و استادان زبان فارسي در تهران برگزار شد.
در اين مراسم عبدالله كوثري، منوچهر دانش پژوه، كوروش كمالي سروستاني و علي اصغر محمدخانی قبل از مسابقه درباره اهميت گلستان در زبان فارسي و جايگاه متون كلاسيك سخن گفتند.
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : چهارشنبه، 27 آبان، 1388 (2007 مشاهده)

به گزارش از ایسنا:

نمایشگاه آثار قرآن‌نگاران فارس در دانشگاه حافظ شیراز

كوروش كمالی‌سروستانی :ابن‌مقله دوران تازه‌ای را در قرآن‌نگاری جهان اسلام پی ریخت
هفته «قرآن و دانشگاه» در تقويم وزارت علوم، تحقيقات و فن‌آوري از 18 تا 24 آبان‌ماه هر ساله برگزار مي‌شود. به همين مناسبت در دانشگاه حافظ شيراز نمايشگاه آثار قرآن‌نگاران فارس از 19 تا 25 آبان‌ماه با ارايه آثار برجسته مكتب قرآن‌نگاري فارس و شيراز برگزار شده است و در پايان اين نمايشگاه از حافظان و قاريان و حافظ‌پژوهان جوان اين دانشگاه تقدير خواهد شد.
برگزاري اين نمايشگاه فرصت مغتنمي بود كه با كوروش كمالي‌سروستاني عضو هيأت مؤسس اين دانشگاه و مؤلف كتاب «الف.لام.ميم» كه در آن به بررسي و ارايه گزيده‌اي از آثار نسخ خطي قرآن‌نگاران فارس پرداخته است و نيز مقالاتي در «دانشنامه قرآن» و «دايره‌المعارف تشيع» تأليف كرده است بپردازيم.
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : شنبه، 23 آبان، 1388 (922 مشاهده)

براساس گزارش کتاب هفته شماره 203 مهر ماه 1388
           به مناسبت 20 مهرماه روز بزرگداشت حافظ
                     طرحي نو به ياد حافظ شيرازي
سال 1375 بود كه اختصاص روز‌هايي از سال به دو شاعر بزرگ شيرازي، سعدي و حافظ به ذهن كوروش كمالي سروستاني رسيد. او در آن زمان، رئيس بنياد فارس‌شناسي بود و برنامه‌هايي براي توسعه فرهنگي استان داشت. كمالي سروستاني اين ايده را براساس تجربه برخي كشور‌هاي ديگر نظير تركيه در مورد مولوي و انگلستان درباره شكسپير مطرح كرد.
او شك نداشت كه مي‌خواهد ايده بزرگداشت حافظ و سعدي در روزهاي معيني از سال را عملي كند، ولي بايد درباره انتخاب اين روز‌ها با ديگران مشورت مي‌كرد. به همين دليل موضوع را با جمعي از اديبان مانند بهاءالدين خرمشاهي، منصور رستگار فسايي، شادروان عبدالحسين زرين‌كوب و عده ديگري در ميان گذاشت و در نهايت، اول ارديبهشت ماه يادروز سعدي نام گرفت و 20 مهرماه به عنوان روز بزرگداشت حافظ انتخاب شد.
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : دوشنبه، 4 آبان، 1388 (1080 مشاهده)

گزارش همايش دو روزه «گفت‌وگو با حافظ» در شهر كتاب
پيوند جوانان با ميراث بزرگان
همايش دو روزه «گفت‌و‌گو با حافظ» به همت شهرکتاب مرکزي، دانشنامه‌ فارس و مؤسسه آموزش عالي حافظ شيراز برگزار شد و استادان و حافظ‌شناسان به سخنراني و ارائه مقاله در مبحث‌هاي گوناگون گفتگو با حافظ پرداختند.‏
در روز نخست برگزاري همايش «گفت‌و‌گو با حافظ» علاوه بر سخنراني مهدي فيروزان؛ مديرعامل شهر كتاب و علي‌اصغر محمدخاني؛ معاون فرهنگي شهر كتاب، كوروش كمالي‌سروستاني مدير دانشنامه فارس به بررسي كارنامه حافظ‌پژوهي در قالب «ده سال با حافظ» پرداخت. بهاء‌الدين خرمشاهي به «استشهادهاي ظريف به ابيات حافظ»، اصغر دادبه «حافظ و اصلاح اجتماعي»، مهدي محبتي «دانش و رندي در گفت‌وگو با حافظ» و حسن بلخاري «نسبت زيبايي و حقيقت» را در شعر حافظ بررسي كردند.
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : چهارشنبه، 29 مهر، 1388 (1121 مشاهده)

همایش «گفت‌وگو با حافظ» با همت شهر کتاب مرکزی، دانشنامه فارس و مؤسسه آموزش عالی حافظ شیراز برگزار شد
                                      بازگشت فیلسوفان به حافظ
همایش «گفت‌وگو با حافظ» به مناسبت روز بزرگداشت حافظ، عصر روز شنبه ۱۸ مهر، از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار شد. در روز نخست این همایش دو روزه مباحثی چون «استشهادهای ظریف به ابیات حافظ» توسط بهاالدین خرمشاهی، «تأملی دیگر در باب حافظ و اصلاح اجتماعی» توسط اصغر دادبه، «دانش و رندی در گفت‌وگو با حافظ» توسط مهدی محبتی، «ده سال با حافظ» توسط کورش کمالی ‌سروستانی و «نسبت میان زیبایی و حقیقت» توسط حسن بلخاری مطرح شد.
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : سه شنبه، 21 مهر، 1388 (2008 مشاهده)

مجموع خبرها 299 (20 صفحه | درهر صفحه 15)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 ]
عكس روز

سعدي شيراز

ورود به سیستم
نام کاربری

رمز عبور

آخرين كتب منتشر شده

سعدي‌شناسي دفتر شانزدهم

جدال با سعدي در عصر تجدد

 

سعدي‌شناسي دفتر پانزدهم

افسانه حيات:

يادنامه استاد حسن امداد

شيرازنامه

اشعار عربي سعدي

سعدي‌شناسي دفتر چهاردهم

كازرون شهر سبز

موزه هنر مشكين‌فام

سعدي‌شناسي دفتر سيزدهم

سنگ سياه

سعدي‌شناسي دفتر دوازدهم

کتاب شناسی گلستان سعدی

سعدي‌شناسي دفتر يازدهم

گلستانواره

شيراز در روزگار حافظ (چاپ دوم)

زندگي و زمانه
علي دشتي

تخت جمشيد شكوهي شگفت

شيراز در روزگار حافظ

سعدي شناسي دفتر دهم

دانشنامه آثار تاريخي فارس

 

مساجد تاريخي شيراز

 

باغ‌هاي تاريخي شيراز

پرسپوليس

الف لام ميم

خليج فارس:

اطلس نقشه هاي تاريخي و قديمي

 

عاشقانه هاي سعدي

سعدي شناسي دفتر نهم

نگاهي به تحولات فارس در آستانه استبداد صغير

بررسي باستان شناسي فيروزآباد

سعدي شناسي دفتر هشتم

سرزمين مهر و ماه

سعدي‌شناسي دفتر هفتم

زندگي و قيام احمد بن موسي(ع)

سعدي‌شناسي دفتر ششم

شكوه پارسيان: سرزمين امپراطوران

سعدي‌شناسي دفتر پنجم

بررسي آثار دشت‌هاي پس كرانه‌اي خليج فارس

سعدي‌شناسي دفتر چهارم

دستور زبان لارستاني بر مبناي گويش خنجي

سعدي‌شناسي دفتر سوم

شعر، موسيقي و ادبيات شفاهي مردم ممسني

سعدي‌شناسي دفتر دوم

تاريخ مهاجرت اقوام در خليج فارس

سعدي‌شناسي دفتر اول

فرهنگ جامع واژگان مترادف و متضاد زبان فارسي

 

وب سایت دانشنامه فارس
راه اندازی شده در سال ٬۱۳۸۵ کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه دانشنامه فارس می باشد.
طراحی و راه اندازی سایت توسط محمد حسن اشک زری