•  صفحه اصلي  •  دانشنامه  •  گالري  •  كتابخانه  •  وبلاگ  •
منو اصلی
home1.gif صفحه اصلی

contents.gif معرفي
· معرفي موسسه
· آشنايي با مدير موسسه
· وبلاگ مدير
user.gif کاربران
· لیست اعضا
· صفحه شخصی
· ارسال پيغام
· ارسال وبلاگ
docs.gif اخبار
· آرشیو اخبار
· موضوعات خبري
Untitled-2.gif كتابخانه
· معرفي كتاب
· دريافت فايل
encyclopedia.gif دانشنامه فارس
· ديباچه
· عناوين
gallery.gif گالري فارس
· عكس
· خوشنويسي
· نقاشي
favoritos.gif سعدي شناسي
· دفتر اول
· دفتر دوم
· دفتر سوم
· دفتر چهارم
· دفتر پنجم
· دفتر ششم
· دفتر هفتم
· دفتر هشتم
· دفتر نهم
· دفتر دهم
· دفتر يازدهم
· دفتر دوازدهم
· دفتر سيزدهم
· دفتر چهاردهم
· دفتر پانزدهم
· دفتر شانزدهم
· دفتر هفدهم
· دفتر هجدهم
· دفتر نوزدهم
· دفتر بیستم
· دفتر بیست و یکم
· دفتر بیست و دوم
info.gif اطلاعات
· جستجو در سایت
· آمار سایت
· نظرسنجی ها
· بهترینهای سایت
· پرسش و پاسخ
· معرفی به دوستان
· تماس با ما
web_links.gif سايت‌هاي مرتبط
· دانشگاه حافظ
· سعدي‌شناسي
· كوروش كمالي
وضعیت کاربران
در حال حاضر 0 مهمان و 0 کاربر در سایت حضور دارند .

خوش آمدید ، لطفا جهت عضویت در سایت فرم مخصوص عضویت را تکمیل نمائید .

ورود مدير
مديريت سايت
خروج مدير

افکار سعدی و کنفوسیوس؛ چراغ راه صلح و همزیستی


فروردین ماه سال جاری در مرکز فرهنگی شهر کتاب، همایش دو روزه‌ی «سعدی و کنفوسیوس» برگزار شد؛ رویدادی که یک‌شنبه نوزدهم دی، در دانشگاه خه‌بی چین، پی گرفته شد.

در این همایش علاوه بر استادان چینی، دکتر ضیاء موحد، دکتر ابوالقاسم اسماعیل‌پور، دکتر مهدی محبتی و علی‌اصغر محمدخانی، معاون فرهنگی و بین‌الملل شهر کتاب، از ایران حضور داشتند.

در مراسم افتتاحیه این برنامه که با همکاری موسسه شهر کتاب و مرکز مطالعات توسعه جوامع اسلامی بر گزار شد، معاون دانشگاه خه بی، معاون فرهنگی شهر کتاب، رایزن فرهنگی ایران در چین و رئیس دانشکده ارتباطات دانشگاه خه بی سخنرانی کردند.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : یکشنبه، 26 دی، 1395 (299 مشاهده)

دیدار سعدی با کنفوسیوس در چین

 

همایش «سعدی و کنفوسیوس» در چین برگزار می‌شود.

پس از برگزاری همایش دوروزه «سعدی و کنفوسیوس» در روزهای 29 و 30 فروردین 1395 در شهرکتاب با حضور سعدی‌پژوهان و کنفوسیوس‌پژوهان ایران و چین، ادامه این همایش در روزهای یکشنبه و دوشنبه 19 و 20 دی‌ماه در دانشگاه «خه بی» چین برگزار می‌شود.

در این همایش دوروزه از ایران: ضیاء موحد، ابوالقاسم اسماعیل‌پور، مهدی محبتی و علی‌اصغر محمدخانی و 10 نفر از استادان و صاحب‌نظران چینی درباره‌ زندگی، آرا و آثار سعدی و کنفوسیوس سخن می‌گویند. همچنین هیات ایرانی در مدت اقامت خود در پکن با مدیران و اعضای بنیاد کنفوسیوس و انجمن نویسندگان چین و بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه پکن دیدار و گفت‌وگو خواهند داشت و درباره همکاری‌های متقابل در حوزه ادبیات معاصر ایران و چین و ترجمه آثار داستانی و شعر معاصر دو کشور به زبان‌های یکدیگر و برگزاری نشست‌های مشترک نویسندگان و شاعران معاصر ایران و چین برنامه‌ریزی خواهند کرد.

همایش «سعدی و کنفوسیوس» به همت مرکز فرهنگی و بین‌الملل شهر کتاب، مرکز سعدی‌شناسی، دانشگاه خه‌بی چین و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در چین برگزار می‌شود.

سعدی و کنفوسیوس دو شاعر و متفکر از سرزمین ایران و چین هستند که اثارشان برای مردم دو کشور آشناست و از شعرها و آثار این دو حکیم بزرگ برمی‌آید که در مشاهده و بررسی جامعه انسانی از یک پایه و اساس مشترک برخوردار بودند که همان محبت و انسان‌دوستی است. با بررسی آثار سعدی و کنفوسیوس می‌توان مشابهت‌هایی در حوزه‌های انسان‌دوستی و اخلاق، پاسداشت کرامت انسانی و مهرورزی و راست‌کیشی یافت که بر آن تاکید داشته‌اند.

 

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : سه شنبه، 14 دی، 1395 (135 مشاهده)

کمالی سروستانی مطرح کرد: خواجوی کرمانی؛ شاعری طبع‌آزما

 

کوروش کمالی سروستانی از خواجوی کرمانی به عنوان شاعری طبع‌آزما یاد کرد.

 این پژوهشگر و مدیر دانشنامه فارس در نخستین نشست درس‌گفتارهای خواجوی کرمانی که به همت بخش فرهنگی شهرکتاب در تهران برگزار شد، اظهار کرد: کنگره جهانی خواجوی کرمانی در مهرماه ۱۳۷۰ با حضور پژوهشگران، اندیشمندان و علاقه‌مندان به آثار خواجوی کرمانی به گونه‌ای شکوهمندانه در کرمان و شیراز برگزار شد. این کنگره که به همت دانشگاه شهید باهنر کرمان و دبیری شادروان دکتر عبدالحمید کرباسی و همکاری دکتر محمود مدبری و نجمی و با پشتیبانی سیدحسین مرعشی استاندار وقت کرمان و رییس شورای عالی مرکز کرمان‌شناسی برگزار شد، نقطه اوج "خواجوپژوهی" در ایران بود.

 
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : جمعه، 10 دی، 1395 (294 مشاهده)

"سعدی خوانی" در کتابخانه ملی فارس

سرای سخن مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس، میزبان کلاس‌های سعدی خوانی است.

برگزاری این برنامه با عنوان «تحفه روزگار اهل شناخت» به همت مرکز سعدی شناسی و مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس است.

ثبت‌نام این کلاس‌ها، از اول آذرماه 95 آغاز شده و تا یازدهم این ماه ادامه دارد و نخستین کلاس این دوره، سیزدهم آذرماه برگزار می‌شود.

بر اساس برنامه، دوره گلستان‌خوانی این دوره شنبه‌ها از ساعت 10 و 30 دقیقه تا 12 است‌؛ دوره‌ای که توسط کوروش کمالی سروستانی ارایه می‌شود.

برنامه بوستان خوانی، با اکبر نحوی و از ساعت 10 تا  11 و‌30 دقیقه یکشنبه‌ها، دیگر برنامه این رویداد است.

همچنین روزهای چهارشنبه، برنامه غزل خوانی این دوره با مجید اسکندری از ساعت 10 و 30 دقیقه تا 12 در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره: 09035206301 تماس بگیرند.

 

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : دوشنبه، 1 آذر، 1395 (130 مشاهده)

202 سال پس از درگذشت «کریم‌خان زند»/ حاکمِ عادل

 

کوروش کمالی سروستانی

مدیر مرکز فارس‌شناسی*

قضاوت تاریخ درباره حاکمان و پادشاهان در نسبت با سیره و سیاست‌های آنها صورت می‌گیرد. «کریم‌خان زند» در دوران حکومت30 ساله خود، هم به عهد خود وفادار بود و هم عدالتخواه، هم در عمران و آبادانی کوشید و هم مسائل فرهنگی و مذهبی را پیش چشم داشت. در روزگار او، بیش از بقیه، شیراز رونق یافت و بخش اعظم بافت تاریخی امروز این شهر شامل عمارت کلاه‌فرنگی، ارگ کریم‌خانی، باغ و تکیه هفت تنان، بازار وکیل، مسجد وکیل و حمام وکیل بنا شد. ارج‌گذاری به مفاخر سرلوحه کارهایش بود؛ برای شیخ کبیر (ابن‌خفیف)، سعدی و حافظ، مقبره ساخت و حتی آندره گدار فرانسوی، هنگام ساخت آرامگاه حافظ، از بنای آن زمان وام گرفت که حتی امروز هم، ستون‌هایی از آن روزگار پابرجا است.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : دوشنبه، 24 آبان، 1395 (281 مشاهده)

کمالی‌سروستانی مدیر نمونه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران شد

كورش كمالي‌سروستاني، مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس به عنوان مدیر نمونه این سازمان در سال 1395 انتخاب و معرفي شد.

در مراسم بزرگداشت هفته دولت و تکریم از مدیران و کارمندان مرکز اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران که در تالار همایش‌های این سازمان برگزار شد، مشاور رئیس جمهور و رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی، ضمن پاسداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر، بر ضرورت حفظ کرامات کارمندان دولت تاکید کرد و انتخاب کارمندان و مدیران نمونه را کاری سمبلیک و در راستای ارجگذاری به تلاش‌ها و کوشش‌های آنان دانست.

 دکتر صالحی امیری گفت: اگر چه هر سال به دلیل محدودیت‌ها تنها تعدادی از کارمندان و مدیران به عنوان افراد نمونه در هفته دولت انتخاب و معرفی می‌شوند، اما این امر به معنای عدم لیاقت و شایستگی دیگر همکاران نیست.
وی افزود: تلاش ما بر این بوده که کتابخانه ملی به یک مرکز فرهنگی فعال و پویا در کشور تبدیل شود و برگزاری بیش از 551 نشست فرهنگی در تهران و بیش از 400 نشست و نمایشگاه علمی و فرهنگی در استان‌های کشور و ارتقاء سطح روابط ملی و بین‌المللی سازمان و تشکیل "مجمع کتابخانه ملی بزرگ" (مکتب) و "شورای مجمع هماهنگی نهادهای اسنادی" (مهتاب) و توسعه همکاری با سازمان‌های بین‌المللی چون "یونسکو" ، " شورای جهانی کتاب" و " شورای جهانی آرشیو"بخشی از عملکرد سازمان در دو سال گذشته است.
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : شنبه، 6 شهریور، 1395 (294 مشاهده)

افتتاح پردیس سینمایی گلستان به همت دانشنامه فارس

پردیس سینمایی گلستان با سه سالن مجهز به سیستم دالبی و HD به همت مؤسسه فرهنگی و پژوهشی دانشنامه فارس افتتاح شد.

در این مراسم که جمعی از هنرمندان و چهره‌های فرهنگی حضور داشتند بهزاد مریدی - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس - در سخنانی از وضعیت سینما در شیراز سخن گفت.

همچنین رحیم هودی و مهدی فقیه - دو بازیگر پیشکسوت - از خاطرات خود از سینماهای شیراز گفتند.

کوروش کمالی سروستانی، مدیر دانشنامه فارس، در این مراسم سینما را زاده همۀ هنرها خواند و گفت: امروز فیلم و سینما بخش جدایی‌ناپذیر از فرهنگ ملی و جهانی است. سینما صنعت است؛ رسانه است؛ خِرَد است؛ هنر است؛ و فرهنگ‌ساز.

متن کامل سخنرانی کمالی سروستانی را در این رویداد در ادامه می خوانید:

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : سه شنبه، 26 مرداد، 1395 (457 مشاهده)

کمالی سروستانی: وجود شکاف ارزشی در رسانه‌ها یک آفت است


مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگ برنده روزنامه ها در عصر تکنولوژی را تحلیل و نظر دانست و گفت: در دنیای امروز اگر روزنامه ها فقط به خبر اکتفا کنند و به سمت تحلیل و تفسیر نروند،از فضای مجازی عقب می مانند.

کوروش کمالی سروستانی در یازدهمین نشست روزنامه نگار در زوم یادآور شد: امروز کمتر کسی روزنامه را برای خبر می خواند،چرا که با گسترش فضای مجازی اخبار رویدادها و حوادث قبل از انتشار در روزنامه به وفور در فضای مجازی منعکس می شود،لذا زاویه دید و تفسیر و تحلیل روزنامه ها بر رویدادها و حوادث است که آنها را برای مخاطب خواندنی و جذاب می کند و خوشبختانه جناب شلتوک کار که امروز به نقد آثار او نشسته ایم در بخش هایی از تحلیل و تفسیر  موفق عمل کرده که باید تقویت شود.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : پنجشنبه، 10 تیر، 1395 (295 مشاهده)

تحفه روزگار اهل شناخت/ سعدی خوانی در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس

کلاس‌های سعدی خوانی، با عنوان تحفه روزگار اهل شناخت، در سرای سخن مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار می‌شود.

ثبت نام این کلاس‌ها که از بیست و هفتم خردادماه آغاز شده تا پنجم تیرماه ادامه دارد.

کلاس‌های سعدی خوانی، طی سه روز در هفته است و بر اساس برنامه، سه شنبه‌ها کلاس‌‌های بوستان‌خوانی به همراه اکبر نحوی و از ساعت 18 تا 19 و 30 دقیقه برگزار می‌شود.

کلاس گلستان‌خوانی با کوروش کمالی سروستانی، یکشنبه‌ها و از ساعت 18 تا 19 و 30 دقیقه است. برنامه غزل خوانی این مجموعه کلاس‌ها با محوریت فرح نیازکار، دوشنبه‌ها از ساعت 18 تا 19 و 30 دقیقه اعلام شده است.

شروع کلاس‌ها هم از هشتم تیرماه تعیین شده است.

این برنامه به همت مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس و مرکز سعدی شناسی برگزار می‌شود.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : پنجشنبه، 27 خرداد، 1395 (314 مشاهده)

کمالی سروستانی مطرح کرد: راه توسعه پایدار؛ اعتماد به نهادهای مردمی

رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس با بیان این‌که تنها راه توسعه پایدار، اعتماد به مردم و نهادهای مردمی است از اهمیت این نهادها و انجمن‌ها گفت و آن‌ها را موتور محرک توسعه دانست.

 کورش کمالی سروستانی در نخستین همایش ملی «نقش انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران در توسعه علم» که در مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس در شیراز برگزار شد و با حضور پیشکسوتان کتاب‌شناسی همچون جعفر مهراد، ‌فریبرز خسروی و رحمت‌الله فتاحی همراه بود اظهار کرد: انسان در سیر تکوین و تکامل تاریخی خود از جامعه بدوی متکی بر طبیعت، به جامعه مدنی متکی بر مدنیت گذر کرد. رنسانس آغاز این خیزش بود و قرن بیستم اوج شکل‌گیری مناسبات قانون‌مدار روابط اجتماعی که در یک سو دولت و در دیگرسو ملت قرار داشت.

او افزود: در روزگار ما توسعه‌یافتگی کشورهای جهان با شاخص‌های مختلفی سنجیده می‌شود که یکی از مهم‌ترین این شاخص‌ها نهادهای مدنی است و در این میان انجمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد، جایگاه ویژه‌ای دارند.

کمالی گفت: نمی‌خواهم امروز در این مجمع فضلا، سخن‌های تکراری و براهین روشن را تکرار کنم و در جشن بازی با کلمات، خردِ انتقاد پیشه را به قربانگاه ببرم؛ تنها چند نکته‌ای را بی‌پیرایه خواهیم گفت و نقدها را به گوش جان خواهیم شنید.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : شنبه، 1 خرداد، 1395 (348 مشاهده)

کمالی سروستانی در مراسم افتتاح دفتر ایکوم شیراز مطرح کرد/ توجه به موزه؛ توجه به هویت ملی

همزمان با جشن هفتادسالگی کمیته جهانی موزه‌ها، دفتر ایکوم شیراز برای پوشش موزه‌های جنوب کشور در محل مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس افتتاح شد.

در آئین افتتاح دفتر ایکوم شیراز، پروفسور دکتر هانس مارتین هینز، رییس شورای جهانی موزه‌ها (ایکوم) و سیداحمد محیط طباطبایی رئیس کمیته ملی موزه‌های ایران (ایکوم)، کوروش کمالی سروستانی، عضو هیأت اجرایی ایکوم حضور داشتند.

کمالی سروستانی، عضو هیأت اجرایی ایکوم و رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی استان فارس در آئین افتتاح دفتر ایکوم در شیراز گفت: هفتادسالگی ایکوم در ایران همزمان است با جشن یکصدسالگی تأسیس موزه در ایران که پیشینۀ آن به سال ۱۲۹۵ می‌رسد که به ابتکار صنیع‌الدوله یکی از اتاق‌های بزرگ عمارت قدیم وزارت معارف، در ضلع شمالی مدرسه دارالفنون به موزه تبدیل شد.

وی به پیشینه ایجاد موزه در شیراز اشاره کرد و گفت: تاریخ فرهنگی فارس نشان از آن دارد که در سال ۱۳۱۶ موزه پارس در باغ نظر و نیز موزه تخت‌جمشید و با پی‌گیری علی‌اصغرخان حکمت به عنوان نخستین موزه‌های این دیار بنیان گذاشته شد

این عضو اجرایی ایکوم در ایران اقدام علی‌اصغرخان حکمت در ایجاد موزه را ستود و یادآور شد:حکمت با عشق به میراث و فرهنگ ایرانی و اسلامی همچنین بنیانگذار موزه ایران باستان به عنوان نخستین موزۀ استاندارد ایران در سال ۱۳۱۶ بود. علاوه بر این تأسیس موزه‌های آستان قدس رضوی، آستان حضرت معصومه در قم و موزه اصفهان، تبریز و مشهد از کارهای ماندگار حکمت است. کمالی سروستانی با بیان اینکه علی‌اصغرخان حکمت اولین رئیس ایکوم در ایران نیز بوده است، گفت: «یونسکو» به عنوان سازمان فرهنگی تربیتی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۵ میلادی به منظور حمایت از آزادی بشر و توسعه فرهنگی در جهان تشکیل شد و دولت ایران در ۳۰ اردیبهشت ۱۳۲۵ هجری شمسی عضویت در یونسکو را پذیرفت و حکمت از سال ۱۳۲۵ تا ۱۳۴۲ رئیس کمیسیون ملی یونسکو در ایران بود و شورای جهانی موزه‌ها «ایکوم» در آن روزگار زیرمجموعه آن بود.

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : دوشنبه، 27 اردیبهشت، 1395 (382 مشاهده)

کمالی سروستانی در مراسم پاسداران فرهنگ مردم شیراز: شیراز، شهر بی‌دفاع است

مراسم نکوداشت «پاسداران فرهنگ مردم شیراز؛ یدالله طارمی، ابوالقاسم فقیری و حسن صفری» برگزار شد.

در این مراسم که از سوی مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس با همکاری انجمن فرهنگ جاودان برپا شد از یدالله طارمی؛ شاعر پیشکسوت، ابوالقاسم فقیری؛ نویسنده پیشکسوت و حسن صفری؛ هنرمند پیشکسوت موسیقی محلی شیراز تقدیر شد.

متن سخنرانی کوروش کمالی سروستانی - رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس - در این مراسم در ادامه می‌آید:

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : یکشنبه، 26 اردیبهشت، 1395 (380 مشاهده)

دو فصلنامه ادبی ـ تخصصی « سعدی‌شناسی» منتشر شد

پس از آنکه در سال 1376 پیشنهاد نام گذاری اول اردیبهشت‌ماه به نام «یادروز سعدی» به اهالی فرهنگ و مردمان ادب‌دوست این سرزمین ارائه و تصویب شد؛ یادروز سعدی به یمن خوبی‌ها و زیبایی‌های اندیشۀ سعدی، چون شعر و نامش، به زودی جهانگیر شد. در این سال‌ها علاوه بر شهر شیراز، شهر بارگاه سعدی بزرگ، در بسیاری دیگر از شهرهای ایران و جهان، دوستدارانش، این روز را به جشن نشستند.

 بر همین اساس، از آغاز اردیبهشت‌ماه 1377 تا اردیبهشت‌ماه 1394، همزمان با یادروز سعدی، هجده دفتر سعدی‌شناسی به صورت مجموعه مقالات منتشر گردید و  از سال 1395  این مجموعه نه به عنوان مجموعه‌ مقالات، بلکه در کالبد «دو فصلنامۀ ادبی ـ تخصصی سعدی شناسی» با مدیر مسئولی و سردبیری کوروش کمالی سروستانی در اردیبهشت‌ماه و آبان‌ماه هر سال منتشر خواهد شد.

بر این قرار، در اول اردیبهشت ماه 1395 همزمان با یاد روز سعدی؛ نخستین دفتر از این دوفصلنامه ادبی ـ تخصصی با آثاری از نویسندگان زیر چاپ و منتشر گردید: دیباچه/ حديث ديگري بر خود نبستم: كوروش كمالي سروستاني/ خطـا بوَد کـه نبینند روی زیبـا را: دکتر اصغر دادبه/ سعدی و حافظ؛ چهره به چهره: احمد سمیعی گیلانی؛ گلستان و داستان مدرن معاصر: مصطفی مستور/ نگاه تصویرگرایانه سعدی به کنایه: منصور پایمرد/ سعدی و سروانتس، دو شهسوار سخن: دکتر ضیاء موحد/ چند معنایی در غزلیات سعدی: دکتر نسرین فقیه ملک‌مرزبان/اندرزنامه‌نویسیِ خلاف‌آمد عادتِ سعدی: دکتر سیدجواد طباطبایی/ تکامل یک تصویر دیگر: دکترمحمدرضا شفیعی کدکنی/ حقیقتِ سَوانِح و أَسفارِ شیخِ شیراز: جویا جهانبخش/ سعدی: زمان اجتماعی اهل ادب: دکتر داریوش شایگان/ تأثیر پندهای انوشیروان و بزرگمهر در گلستان سعدی: دکتر وحید سبزیان‌پور/ سعدی و هنر قطعه‌سرایی: عبدالعلی ادیب برومند/کارنامه سعدی‌پژوهی در سال 1394/ فهرست مقالات هجده دفتر سعدی­ شناسی( 1376- 1394): فاطمه علیزاده.

 

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : یکشنبه، 5 اردیبهشت، 1395 (153 مشاهده)

نوزدهمین یادروز سعدی در یک نگاه
 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : جمعه، 3 اردیبهشت، 1395 (366 مشاهده)

مدیر مرکز سعدی‌شناسی: بخشي‌ از تمدن‌ خويش‌ را وامدار انديشه سعدی هستیم

به اعتقاد مدیر مرکز سعدی‌شناسی، شیخ اجل به‌ رستگاري انسان مي‌انديشد؛ در اين‌ راستا دقيقه‌اي‌ را فرو نمي‌گذارد و ما امروز بخشي‌ از تمدن‌ و فرهنگ‌ خويش‌ را وامدار انديشه اوييم.

متن کامل سخنرانی کوروش کمالی سروستانی، در مراسم شب سعدی، ویژه نوزدهمین یادروز شیخ اجل که در شیراز و در جوار آرامگاه او برگزار شد را در ادامه می خوانید:

 

ادامه متن ›››

ارسال شده بوسیله ramezani در مورخه : پنجشنبه، 2 اردیبهشت، 1395 (326 مشاهده)

مجموع خبرها 299 (20 صفحه | درهر صفحه 15)
[ 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 ]
عكس روز

سعدي شيراز

ورود به سیستم
نام کاربری

رمز عبور

آخرين كتب منتشر شده

سعدي‌شناسي دفتر شانزدهم

جدال با سعدي در عصر تجدد

 

سعدي‌شناسي دفتر پانزدهم

افسانه حيات:

يادنامه استاد حسن امداد

شيرازنامه

اشعار عربي سعدي

سعدي‌شناسي دفتر چهاردهم

كازرون شهر سبز

موزه هنر مشكين‌فام

سعدي‌شناسي دفتر سيزدهم

سنگ سياه

سعدي‌شناسي دفتر دوازدهم

کتاب شناسی گلستان سعدی

سعدي‌شناسي دفتر يازدهم

گلستانواره

شيراز در روزگار حافظ (چاپ دوم)

زندگي و زمانه
علي دشتي

تخت جمشيد شكوهي شگفت

شيراز در روزگار حافظ

سعدي شناسي دفتر دهم

دانشنامه آثار تاريخي فارس

 

مساجد تاريخي شيراز

 

باغ‌هاي تاريخي شيراز

پرسپوليس

الف لام ميم

خليج فارس:

اطلس نقشه هاي تاريخي و قديمي

 

عاشقانه هاي سعدي

سعدي شناسي دفتر نهم

نگاهي به تحولات فارس در آستانه استبداد صغير

بررسي باستان شناسي فيروزآباد

سعدي شناسي دفتر هشتم

سرزمين مهر و ماه

سعدي‌شناسي دفتر هفتم

زندگي و قيام احمد بن موسي(ع)

سعدي‌شناسي دفتر ششم

شكوه پارسيان: سرزمين امپراطوران

سعدي‌شناسي دفتر پنجم

بررسي آثار دشت‌هاي پس كرانه‌اي خليج فارس

سعدي‌شناسي دفتر چهارم

دستور زبان لارستاني بر مبناي گويش خنجي

سعدي‌شناسي دفتر سوم

شعر، موسيقي و ادبيات شفاهي مردم ممسني

سعدي‌شناسي دفتر دوم

تاريخ مهاجرت اقوام در خليج فارس

سعدي‌شناسي دفتر اول

فرهنگ جامع واژگان مترادف و متضاد زبان فارسي

 

وب سایت دانشنامه فارس
راه اندازی شده در سال ٬۱۳۸۵ کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه دانشنامه فارس می باشد.
طراحی و راه اندازی سایت توسط محمد حسن اشک زری